Zarządzanie czasem w wykonaniu mężczyzny

Jestem pod wrażeniem. Drogie Panie, chapeau bas! Doprawdy zachodzę w głowę, jak kobiety są w stanie opanować zarządzanie czasem i jednocześnie pracować, dbać o dom, a często również o dzieci  i  przy tym wszystkim mieć także czas dla siebie, realizować plany, zaspokajać towarzyskie potrzeby. Mija drugi tydzień niedyspozycji Anny, a ja już mam po dziurki w nosie pełnienia roli menedżera naszego domowego gospodarstwa. Sprzątanie, pranie, gotowanie i milion innych drobnych rzeczy, które pojawiają się gdzieś przy okazji, pożerają mój cały czas i wysysają energię. Wcale się nie dziwie, że według danych GUS większość Polaków sądzi, że kobiety pracujące w domu na 24-godzinnym etacie, zasługują na wynagrodzenie. Dodam jeszcze od siebie – niemałe wynagrodzenie!

Abstrahując od spraw domowych, wczoraj miałem test w Atriusie z ostatnich 5 zajęć. Kierując się zasadą, że wiedza bez powtórek szybko ulatuje z głowy, zawsze staram się poświęcić minimum 30 minut na utrwalenie materiału bezpośrednio po każdych zajęciach oraz ok. półtorej godziny przed każdym większym sprawdzianem. Tym razem jednak natłok obowiązków mi na to nie pozwolił. Dlatego poszedłem na zajęcia tzw. offhand, czyli bez przygotowania, z marszu i łudząc się, że przecież na pewno wiele zapamiętałem, napisałem test. Lektor niestety szybko sprowadził mnie na ziemię, przyznając najmniej punktów ze wszystkich! To wielka porażka, jak na kogoś, kto ma ambicje, by władać językiem angielskim przynajmniej na takim poziomie, jak Tomasz Lis:) Anna, pełna zrozumienia, ile kosztuje mnie ta plama na honorze, zaproponowała wspólne solidne przygotowania do następnego testu. Trzeba jej przyznać, że włada językiem lepiej niż Jolanta Pieńkowska, mimo że – z tego co wiem – nigdy nie pracowała ani jako stewardesa amerykańskich linii lotniczych, ani jako asystentka ambasadora USA:)

Po niespełna 2 tygodniach próby odnalezienia się w roli perfekcyjnego pana domu, stwierdzam, że testu białej rękawiczki nie zaliczyłem…

Artur.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.