kurs na Malcie

Wywiad z Martą – kursantką zagranicznego kursu językowego na Malcie

Zapraszamy do przeczytania wywiadu z Martą, która wyjechała na zagraniczny kurs językowy na Maltę.

 

Szkoła Języków Obcych LEKTOR: Dlaczego zdecydowałaś się na kurs językowy za granicą?

Marta: Lubię uczyć się języków, do tej pory jednak tylko uczęszczałam na stacjonarne kursy i dokształcałam się sama w domu, czytając zagraniczne blogi i książki w języku angielskim. Czułam, że dość dobrze znam gramatykę, brakuje mi jednak takiego rozgadania się w obcym języku i możliwości wypróbowania swoich umiejętności w praktyce. Nie miałam również planów na wakacje, dlatego pomyślałam, że mogę połączyć naukę języka z odpoczynkiem. Zdecydowałam się Maltę, jedną z ładniejszych śródziemnomorskich wysp. Myślałam także o kursie językowym w Anglii, jednak w związku z tym, że chciałam połączyć kurs z wakacjami Malta wydała mi się lepszym wyborem.

Szkoła Języków Obcych LEKTOR: Co w czasie kursu językowego podobało Ci się najbardziej?

Marta: Chyba fakt, że nawiązałam mnóstwo ciekawych znajomości. Zaprzyjaźniłam się z Carmen z Hiszpanii, z Benjaminem z Francji oraz Giuseppe z Sycylii. Naszą małą paczką po zajęciach poznawaliśmy uroki Malty. Dlatego, że jest taka maleńka, zobaczyliśmy ją prawie całą. Największe wrażenie zrobiła na mnie stolica Valetta, ale również średniowieczna Mdina oraz Gnejna Bay – moim zdaniem najpiękniejsza plaża,  gdzie próbowaliśmy surfowania, a także odpoczywaliśmy, kąpaliśmy się w morzu i łapaliśmy opaleniznę.

obóz językowy na Malcie

Szkoła Języków Obcych LEKTOR: Jak oceniasz swoje postępy językowe? Jak dużo nauczyłaś się?

Marta: Nauczyłam się naprawdę dużo, znacznie więcej niż w czasie nauki w gimnazjum czy liceum. A to dlatego, że praktycznie cały czas miałam kontakt z językiem. Zajęcia prowadziła  native speakerka Michelle, która zarażała optymizmem i radością życia. W związku z tym, że grupa nie była duża, miała czas dla każdego kursanta. Uczyła nas fajnymi metodami nastawionymi na komunikację.

 

Dużo rozmawialiśmy, ćwiczyliśmy zwroty, wymowę, akcenty, ale również nowe słówka i powtórzyliśmy elementy gramatyki. Mieszkałam u rodziny – uważam, że stanowi to dodatkowy atut zagranicznego kursu językowego. Każdego dnia, rano przy śniadaniu i wieczorem przy kolacji wiele rozmawialiśmy (oczywiście po angielsku) o życiu na Malcie, jej kulturze, tradycji, świętach, zwyczajach i jedzeniu. Dzięki temu poznałam kraj od podszewki. Z angielskiego korzystałam codziennie, kupując bilety w autobusie, w sklepie czy rozmawiając z mieszkańcami i oczywiście moimi nowymi przyjaciółmi. Dzięki temu rozgadałam się oraz przełamałam bariery językowe, ponieważ byłam zmuszona mówić jak najwięcej. Złapałam się nawet na tym, że czasami myślałam w obcym języku. Poszerzyłam również znajomość słownictwa. Obce słówka same wpadały mi do głowy, nieustanie ćwiczyłam język, poznałam mniej oficjalne zwroty, a nawet kilka maltańskich wyrażeń (śmiech ;)).

kursy-językowe na Malcie

Szkoła Języków Obcych LEKTOR: Czy planujesz wyjechać jeszcze raz na zagraniczny kurs języka obcego?

Marta: Pewnie, że tak! Ale tym razem wybrałabym się już na kurs na wyższym poziomie. Uwielbiam spędzać lato za granicą. Po przyjeździe do Polski brakowało mi pięknej maltańskiej architektury, śródziemnomorskich miasteczek, uliczek, jedzenia, a przede wszystkim moich zagranicznych przyjaciół. Jesteśmy w stałym kontakcie i planujemy odwiedzać siebie nawzajem kiedy tylko znajdziemy moment. Jesteśmy cały czas w kontakcie i najbliższe lato planujemy spędzić równiez na takim kursie 😉

Szkoła Języków Obcych LEKTOR:  dziękujemy za rozmowę!

 

 

Inne artykuły / wpisy o Malcie na naszym blogu

Kierunek podróży Malta – Artur i Anna wyjeżdżają na kurs językowy na Maltę.

Anna i Artur wybrali się na kurs językowy na Maltę aby szlifować swój angielski w otoczeniu pięknych krajobrazów i Morza śródziemnego.

Nauka angielskiego i oglądanie filmów na słonecznej Malcie.

Kulturalnie i ze smakiem – ostatnie dnia Artura i Anny na Malcie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.