Wakacje we Wrocławiu

 

Wróciliśmy na stare śmieci! 🙂 Wrocław powitał nas deszczem, ale to nic… mamy w sobie tyle energii, że świecimy z daleka.

Witajcie zakorkowane ulice i wakacje w mieście. Po raz kolejny trzeba zmierzyć się z tym tematem. Co zrobić, żeby w wakacje w mieście były znośne, a ludzie mniej wkurzający?

wrocNa każdym kroku słyszymy o tym, że miasto wcale nie musi straszyć latem. Ale jednak coś w tym jest. Upał wytapia z miasta ludzi! Trochę smutno wyglądają ludzie, smażący się jak skwarki nad Odrą i dzieci, które zamiast w basenie/jeziorze, taplają się w fontannach.

Oczywiście, wyjazd z miasta w którym spędza się całe swoje dnie jest prawdziwym wypoczynkiem, ale czy musimy uciekać przed rzeczywistością? Może warto ją nieco okiełznać albo przywitać się z nią na nowo.

lato-w-miescie-100007_LTak naprawdę wakacje w dużym mieście dają każdemu wiele możliwości. Mamy naprawdę sporo zielonych miejsc, przystani w których możemy się zatrzymać. Możemy spędzać czas aktywnie, na rowerach, biegać, spacerować. Co udowadniają codziennie setki osób, które przemierzają kilometry wzdłuż Odry. Wystarczy trochę ruszyć głową, uruchomić swoją kreatywność i od razu pojawia się pomysł na piknik na świeżym powietrzu.

Żeby nadmiar dzikiej natury nikomu nie zaszkodził, po całym dniu na słońcu możemy zamknąć się w wielu kawiarniach i restauracjach z widokiem na przepiękny wrocławski rynek. Jakby tego było mało, jak co roku organizowane są liczne festiwale, imprezy, takie jak chociażby Nowe Horyzontyhala2.

Co ważne, lato w mieście jest ciekawe nawet jeśli pogoda specjalnie nie kojarzy się z tą letnią. Zawsze jest jakiś wybór, wyjście do kina, teatru, koncert, czy spacer do jednego z wielu parków.

Popijając ulubioną kawę, w ogródku jednej z ulubionych kawiarni opracowuje swój plan na wakacje we Wrocławiu. Możliwości jest dużo, ale naszym zadaniem jest znalezienie ich w sobie. Grunt to odpowiednie nastawienie. 🙂

Anna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.