Wielki test z angielskiego w Amsterdamie

Wielu osobom Amsterdam niesłusznie kojarzy się wyłącznie z europejską stolicą rozrywki. Tymczasem holenderskie miasto jest ważnym ośrodkiem finansowo-handlowym, z własnym centrum biznesowym World Trade Centre, w którym często odbywają się międzynarodowe targi, konferencje oraz spotkania ludzi różnych branż. Na jedną z takich imprez, poświęconą zagadnieniom sektora budowlanego, właśnie wybieramy się z Bartkiem – moim współpracownikiem. Jeszcze do niedawna nieznajomość angielskiego, skutecznie wykluczała mnie z udziału w ważnych międzynarodowych wydarzeniach. Teraz mam wreszcie szansę nie tylko poznać najlepszych światowych ekspertów, ale również nawiązać cenne dla firmy kontakty.

Postanowiliśmy z Bartkiem umilić sobie służbowy wyjazd towarzystwem żon. W końcu nie samą pracą żyje człowiek 🙂 Na propozycję wyjazdu do Holandii Anna bardzo się ożywiła:

– A wiesz, że dosłownie miesiąc temu, po 10 latach remontu, ponownie otwarto Rijksmuseum?! Koniecznie musimy tam iść, a przy okazji wstąpić do muzeum Van Gogha, które znajduje się tuż obok. Grzechem byłoby nie zobaczyć miejskiego Muzeum Stedelijk. I jeszcze jakiś mały koncercik w filharmonii Concertgebouw…

– Kochanie chyba zapomniałaś, że będziemy tam tylko na 2 dni – próbowałem studzić zapał żony.

– Oznacza to tylko tyle, że musimy dobrze zaplanować 48 godzin! – dodała z uśmiechem się Anna.

Zapowiada się więc bardzo intensywny weekend. Nie tylko przejdę prawdziwy praktyczny sprawdzian swoich umiejętności z języka angielskiego, ale także otrzymam olbrzymią dawkę kulturalnych atrakcji pod każdą postacią. Podobno w Amsterdamie są miejsca, gdzie po całym dniu pełnym wrażeń można spokojnie odpocząć i zrelaksować się zajadając „kosmiczne ciasteczka”. Hm…ciekawe, czy o takich „michałkach” piszą w naszym przewodniku :).

Artur.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.