Uczę się włoskiego – mój kurs językowy!

To już oficjalne. W przyszłym tygodniu zaczynam uczyć się włoskiego! Co prawda, do tej pory też nie próżnowałam, poznając w podróży do Włoch kilka prostych zwrotów czy zapamiętując niektóre słowa z moich ulubionych filmów. Jako że dla Włochów jedzenie i pogawędki – rzecz święta, opanowałam na przykład nazwy niektórych składników, potraw i najważniejsze zwroty grzecznościowe. Dobre na początek ;), ale nie chciałabym utknąć na etapie takich prostych rozmówek. Dlatego poszukiwania szkoły językowej nabrały tempa.

Zrobiliśmy z Arturem research w Internecie i popytaliśmy wśród znajomych, jakie były ich doświadczenia z nauką języków. Z tych wszystkich opinii, najbardziej rozbawiła mnie znajoma Artura, która opowiadała, jak przed wyjazdem do Stanów, próbowała na szybko podszlifować swój angielski. Początkowo trafiła na ogólny kurs języka, na którym większość kursantów stanowili gimnazjaliści, przygotowujący się do szkolnych egzaminów. Bywało ponoć zabawnie, bo nie do końca znajdowali ze sobą wspólny język, a nasza znajoma nie była na bieżąco z młodzieżowymi trendami, fryzurami emo i nowinkami technicznymi 😉 W końcu zmieniła szkołę na taką, w której uczą się stricte osoby dorosłe i… odetchnęła z ulgą. Wzięłam sobie do serca tę historię i postanowiłam zaufać specjalistom, którzy pomogli jej się przygotować językowo do wyjazdu.

Na kurs zapisałam się przez Internet, bezpośrednio ze strony Centrum Językowego dla Dorosłych Atrius. Nie musiałam osobiście jechać do szkoły. Wypełniłam zgłoszenie online, a szczegóły dopięłam mailowo i telefonicznie. Będę mieć zajęcia dwa razy w tygodniu, po pracy, w małej czteroosobowej grupie. W siedzibie szkoły, na Kazimierza Wielkiego, pojawię się więc dopiero w dniu rozpoczęcia pierwszych zajęć i od razu, na miejscu, kupię podręcznik. Atrius specjalizuje się w kursach językowych dla dorosłych, co daje szansę na nowe fajne znajomości i żywą rozmowę w przerwach na kawę :). Intuicja podpowiada mi, że zaczyna się nowy ciekawy etap w moim życiu…

Anna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.