Obóz językowy Oliwki

Nie ma to jak, beztrosko cieszyć się latem! Dostaliśmy właśnie z Arturem wiadomość od Oliwki, która radośnie spędza czas na obozie językowym w Dźwirzynie. Wygląda na to, że nasza panna bawi się w najlepsze, ale co najważniejsze, również bezpiecznie pod okiem doświadczonych opiekunów z Lektora.

Zaczął się właśnie drugi tydzień jej letniej przygody i serce rośnie mi w piersi, że Oliwka napisała do nas, by podzielić się swoimi wrażeniami. Jak relacjonuje, już pierwszego dnia poznała wiele osób z całej Polski, którzy są tak „pozytywnie zakręceni” i głodni życia, jak ona. Razem ze swoją przyjaciółką Martą szybko zdobyły sympatię grupy, ale i opiekunów. Ci drudzy bardzo chwalą dziewczyny za entuzjastyczne podejście do wszelakich zajęć, a także niewątpliwy talent do nauki języków. Gdy na plaży pojawiła się wycieczka młodych Włochów, dziewczyny były pierwsze do „wskazania im drogi” oraz opisania miejsc wartych odwiedzenia nad polskim morzem 🙂

kolonie językowe

Nie mniejszą furorę zrobiły również podczas wycieczki do berlińskiego Tropical Island, gdzie intensywnie dyskutowały z węgierską wycieczką młodzieży nt. nowej płyty Rihanny…

Oliwka pisze, że najbardziej podoba się taka forma nauki języka, która łączy się z jakimiś przyjemnościami. Bardzo ważne jest dla niej również podejście lektora, który potrafi ją, nawet w okresie wakacyjnego rozluźnienia, skutecznie zdopingować do pracy. Dzięki codziennym zajęciom ma stały kontakt z „żywym” językiem i łatwiej zapamiętuje nowe słownictwo. Popołudniowe warsztaty z języka odbywają się w przyjaznej atmosferze, są prowadzone w mniej konwencjonalny sposób, a ich tematyka związana jest często z tematem wakacji i podróżowaniem. Poza tym wczoraj na przykład, wspólnie z lektorem tłumaczyli teksty angielskich przebojów, które później razem wyśpiewywali na obozowym konkursie.

Szczególnie cieszy mnie fakt, że Oliwka szybko przyswaja nowe słownictwo, a sam proces uczenia, łączy się dla niej z czymś fajnym. Mam nadzieję, że dzięki temu łatwiej poradzi sobie we wrześniu w nowej szkole w Kanadzie.

Anna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.