Bajeczna oprawa Bożego Narodzenia

Dzięki Annie uwielbiam święta Bożego Narodzenia za całą ich bajeczną oprawę. Moja żona jest mistrzynią planowania strategicznego oraz zarządzania naszym dwuosobowym zespołem. Przez to grudzień to czas, który kojarzy mi się nie tylko z permanentną gonitwą, ozdabianiem domu, szukaniem prezentów oraz idealnej choinki, ale również  spotkaniami ze znajomymi. Grudniowe wieczory lubimy spędzać w domu z najbliższymi lub tylko we dwoje, słuchając kolęd i pijąc wino.

Anna jako naczelny domowy strateg podzieliła nasze obowiązki, aby uniknąć corocznej nerwowej krzątaniny i w spokoju celebrować Święta. Ja zostałem wyznaczony do przywiezienia choinki oraz sprzątania domu.  Anna zajmie się gotowaniem, dostała od przyjaciółki przepis na barszcz wigilijny z pasztecikami, z suszonymi prawdziwkami i łososia w cieście francuskim. Mam nadzieję, że znajdzie czas na zrobienie mojego ulubionego piernika 🙂 Wspólnie odnaleźliśmy ozdoby świąteczne. Anna postawiła na komodzie obok choinki figurkę Mikołaja oraz porozstawiała klimatyczne, wprawiające w radosny i świąteczny nastrój świece.

jar

Grudzień jest miesiącem rodzinnym, w którym staramy się spędzać razem jak najwięcej czasu, wychodzimy na kolacje, na kawę z syropem piernikowym i ciastko do naszej ulubionej kawiarni oraz na Jarmark Bożonarodzeniowy. Spróbowaliśmy już chyba większości smakołyków, moim faworytem jest kurtoszkołacz, nie pogardzę również oscypkiem i nie odpuszczę wiśniowego grzańca.

Liczę w tym roku na prawdziwie białe Święta, mam nadzieję, że spadnie śnieg i stworzy piękną atmosferę 😉

Święta i koniec roku to czas skłaniający do refleksji, podsumowania mijającego czasu i planowania kolejnych miesięcy. Wiem na pewno, że w dalszym ciągu będę kontynuował naukę języków obcych, wykupię kolejny karnet na siłownię i na pewno odbędziemy wiele podróży, a co jeszcze , to pomyślę przez te ostatnie, wolne dni roku.:)

Artur.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.