Paryż styl życia

Stolice mody : Nowy Jork, Mediolan, Londyn i Paryż

Nowy Jork, Mediolan, Londyn i Paryż dwa razy do roku przyciągają fanów mody z całego świata. W trakcie fashion week wiosną i latem, ulice tych miast wypełnione są stylowo ubranymi ludźmi i panuje w nich jeszcze większy niż zazwyczaj multikulturowy klimat.

Czym charakteryzuje się każde z tych miast, jaki lifestyle w nim obowiązuje i dlaczego warto je zobaczyć nie tylko w czasie tygodni mody?

Nowy Jork

Fashion week rozpoczyna się w Nowym Jorku, gdzie prezentowane są najnowsze kolekcje amerykańskich domów mody oraz projektantów, między innymi Calvin Klein, Carolina Herrera i Marc Jacobs.

New York Fashion Week

Big Apple słynie z ogromnego luzu, nikogo nie dziwi widok kogoś kto wyszedł z domu w piżamie po kawę ze Starbucksa. To miasto nigdy nie śpi i nie można w nim się nudzić! Tysiące klimatycznych kawiarni i eleganckich restauracji, pubów, galerii cały czas tętnią życiem.

Sercem Nowego Jorku jest ruchliwa, ekskluzywna i droga dzielnica Manhattan. Klimat miasta oddaje także Central Park, w którym Nowojorczycy spędzają leniwe soboty oraz uprawiają sporty; biegają, grają we frisby i spacerują. Aby w pełni zaadoptować się w tym mieście, trzeba koniecznie nauczyć się poruszać w tłumie i łapać żółte taksówki!

Nowy Jork

Londyn

Londyn

Po Nowym Jorku oczy całego świata mody skierowane są na awangardowy i przebojowy Londyn. Swoje kolekcje pokazują między innymi Erdem, David Koma oraz Burberry Prorsum.

Burberry

Wielki wpływ na styl Londyńczyków ma jego historia związana z muzyką punkową, rodziną królewska, ale także…. pogodą! Opanowali do perfekcji łączenie hunterów (kaloszy) z ubraniami casualowymi i parasolem 😉 Styl Londyńczyków bardzo często ma charakter vintage oraz grounge, jest szalony, fantazyjny, a nawet ekscentryczny.

Jednym z najwybitniejszych i najbardziej wizjonerskich projektantów był pochodzący z Anglii Alexander McQueen. Skończył prestiżową szkołę Central Saint Martins i zachwycał swoimi oryginalnymi projektami cały świat. Od 14 marca do 19 lipca 2015 roku, w Londynie jest otwarta wystawa „Savage Beauty” poświęcona twórczości artysty.

Savage beautyMediolan

Trzeci tydzień mody odbywa się w eleganckim Mediolanie. Odbywają się w nim między innymi pokazy Max Mary, Moschino, Roberto Cavalli, Versace, Trussardi oraz Fendi. Mediolan jest bardzo stylowy, znacznie wyróżnia się na tle pozostałych włoskich miast. Jest siedzibą słynnych włoskich projektantów; Dolce i Gabbana i Giorgio Armani.

Mediolan

Mediolańczycy ubierają się elegancko i klasycznie ale z lekką nutką ekstrawagancji. Inwestują w markowe i designerskie ubrania oraz akcesoria, zwłaszcza buty.

Paryż

Fashion week kończy się w Paryżu, który jest jego wisienką na torcie. Swoje kolekcje prezentują w nim między innymi: Chanel, Louis Vuitton, Sonia Rykiel, Saint Laurent, Stella McCartney, Valentino i Jean-Paul Gaultier.

Chanel fashion week
Francuzki uważane są za najlepiej ubrane kobiety, ubierają się kobieco i z nonszalancją. Ich styl jest ponadczasowy, elegancki, a zarazem dziewczęcy i bardzo wygodny. W ich szafie znajdują się tylko rzeczy wykonane z bardzo dobrej jakości materiałów oraz w klasycznych kolorach i fasonach. To właśnie w Paryżu zrodził się niepowtarzalny styl Coco Chanel, jednej z najbardziej znaczących projektantek!

W trakcie tygodnia mody wiele osób decyduje się na zakupy. Do najbardziej popularnych i najlepszych miejsc (ale tylko dla zasobnego portfela) w Paryżu są Avenue Montaigne, Plac Vendôme, Rue de Faubourg Saint Honoré, Champs-Elysées oraz Galeria Lafayette.

Paryż styl życia
Styl życia w Paryżu jest jest niezwykle przyjemny. Francuzi zamiłowani są w swojej kulturze i tradycji, interesują się sztuką i są wrażliwi na piękno i artyzm. Kochają spędzać czas na kawie w kawiarniach oglądając przechodniów, a wieczorami spędzać czas ze znajomymi w restauracjach, koncertach lub wystawach artystycznych.

Paris lifestyle

Pokazy mody w trakcie Fashion Week stanowią ogromną inspiracje dla projektantów sklepów sieciowych takich jak Zara czy Mango. W ten sposób większość z nas może pozwolić sobie na modne ubrania w znacznie niższej cenie.

Aby brać czynny udział w spektakularnym życiu Nowego Jorku, Londynu, Mediolanu oraz Paryża warto uczyć się języków obcych.  Znajomość języka daje nam ogromną swobodę w podróżowaniu, a także poczucie bezpieczeństwa i niezależności. Dzięki znajomości kilku języków możemy dostać pracę za granicą i korzystać z możliwości globalizacji. W ten sposób jesteśmy mobilni i możemy prowadzić interesujące życie, pełne przygód i wrażeń.

Znajomość języków niesie za sobą także wiele towarzyskich korzyści. Z łatwością możemy nawiązać ciekawe znajomości, przyjaźnie, a także kontakty biznesowe. Bez problemu korzystamy z obcojęzycznych źródeł, internetu oraz mediów. Ułatwia nam to też zrozumienie obcych kultur oraz zbliżenie się do ich tradycji, zwyczajów, a także zgłębienie historii. Nauka języków obcych wzbogaca nasze życie oraz poszerza horyzonty i umożliwia lepszą karierę zawodową. Warto się zapisać na kurs językowy lub uczyć się języka samodzielnie!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.