Nowy Jork

Podróże, czyli sposób Magdy na ładowanie baterii

Podróże fascynują ludzkość od zarania dziejów. To one powodują, że poznajemy świat, uczymy się nowych rzeczy i odkrywamy najdalsze jego zakątki. Nieważne, jak daleko sięga Twój cel podróży, ważne jest to,  co odkryjesz,  zaglądając do tego miejsca.

Miłośniczka podróży i ciekawych przygód Magda, na co dzień lektorka w Szkole Języków Obcych LEKTOR   powiedziała nam o swojej pasji i o tym, jak wielką energię czerpie ze swoich wypraw.

Malta
Malta

Wszyscy mają jakieś hobby, zainteresowania. Od wieków szukamy pasji w życiu, a moja to podróże.
Uwielbiam zwiedzać świat! Podróżowanie daje mi poczucie wolności, jest ekscytujące, a przede wszystkim dodaje mi energię w życiu i pracy. Każdy wyjazd jest swego rodzaju wyzwaniem.
Jestem przekonana, że podróże wpływają pozytywnie na każdego człowieka. Są idealnym sposobem na poznanie kultury danego kraju, języka oraz dostarczają wiele zabawy. Wybierając się w podróż do innego państwa, poznajemy jego mieszkańców, kuchnię, historię, tradycje itd. Podróże powodują, że się rozwijamy oraz pogłębiamy przy tym naszą wiedzę na temat świata; szlifujemy posługiwanie się językiem obcym.

Val Thorens
Val Thorens

W czasach, gdy tak powszechne jest mówienie o tolerancji, nie przesadzę pisząc, że podczas podróży stajemy się bardziej tolerancyjni wobec innych.
Dla mnie również magiczny jest ten okres planowania… ważne są wszystkie dni, tygodnie, kiedy to szukam i przeglądam różne strony internetowe oraz czytam przewodniki, by dowiedzieć się czegoś więcej na temat miejsca, które wybieram. Ekscytujące są marzenia o kolejnym wyjeździe, a jeszcze bardziej ekscytujący jest moment, kiedy znajdziemy się w docelowym miejscu. Później zostają wspomnienia, małe klatki, które w aparacie zachowały najlepsze chwile podróży – uwielbiam poświęcać czas na oglądanie zdjęć, gdy jestem już w domu. Każda podróż przynosi wiele refleksji i sprawia, że człowiek zaczyna analizować świat.
Podróże pozwalają dotknąć, poczuć na własnej skórze tego, o czym tylko czytamy czy słyszymy pozostając w domu. Jest to najlepszy sposób na uczenie się jak żyć, a czasem nawet na znalezienie sensu życia.
Największym skarbem moich wypraw są wspomnienia. Mam w swojej pamięci wiele pięknych obrazów, które pozostaną w niej na zawsze.

Park Centralny Nowy Jork
Park Centralny Nowy Jork

Niezapomnianym przeżyciem, które przytrafiło mi się w czasie podróży było zagubienie się w Parku Centralnym w Nowym Jorku…
Central Park jest niewątpliwie jedną z największych atrakcji Nowego Jorku. Jest niezwykłym miejscem. Rozsławiany wielokrotnie w filmach, piosenkach i książkach; przyciąga tłumy turystów swoją magią. Można tam odnaleźć ciszę, spokój i nabrać energii do dalszego zwiedzania miasta. Każdy, kto jest w NYC musi odwiedzić to miejsce. IT’S A MUST!
Podczas każdej wizyty w Big Apple – jak potocznie nazywa się NYC- zawsze wchodziłam do Central Parku, po wizycie w jednym z okolicznych muzeów. Po różnorodnych wrażeniach wystawowych zieleń trawy i drzew oraz śpiew ptaków bardzo mnie uspokajał.
Niestety jednego razu zgubiłam się w tym wspaniałym parku … spacerowałam wzdłuż jeziorka „JACQUELINE KENNEDY LAKE”, tak byłam zachwycona faktem, że ponownie znajduje się w największym i najsłynniejszym mieście świata, że za daleko poszłam. Zgubiłam się wśród drzew…. Zegar pokazywał 16:25, a ja byłam umówiona na 17 obok MOMA- Museum of Modern Art. Kompletnie nie wiedziałam, gdzie jestem… dookoła łąki, drzewa… w tle widoczne drapacze chmur, które podobnie wyglądają. Na szczęście znam język angielski i to mi pomogło. Uratowała mnie umiejętność komunikowania się w tutejszym języku. Udało mi się spotkać ludzi, którzy chętnie mnie zaprowadzili do MOMA. Przy okazji pogawędziłam z nimi i wymieniłam telefonami oraz e-mailem. Do dziś mamy kontakt.

12516193_1146575615360601_2111962250_n

Florencja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.