obozy językowe w Polsce

Obozy językowe w Polsce

Nauka języków podczas wakacji to przyjemność!

Wyjazd na obóz językowy to świetny pomysł na wakacje. W pięknych okolicznościach przyrody można uczyć się ulubionego języka, a przy tym odpoczywać, uprawiać sporty, nawiązywać nowe znajomości.

Na obozy językowe jeżdżą zarówno małe dzieci, które dopiero zaczynają swoją językową przygodę, ale też młodzież przygotowująca się do matury. Oczywiście każdy trafia do odpowiedniej grupy dostosowanej do wieku i poziomu znajomości języka.

Obozy językowe w Polsce

Młodzież i dzieci chętnie jeżdżą na obozy organizowane nad Bałtykiem – nadmorski klimat, morze i plaża to coś,  bez czego nie wyobrażają sobie letnich wakacji.  Są jednak też tacy, którzy wolą malownicze, górskie krajobrazy i wędrówki po szlakach.

Dlaczego dzieci chętniej uczą się języka na obozie, niż w szkole?

Bo to dużo ciekawsze! Już sam wyjazd nad morze lub w góry to duża frajda i wakacyjna przygoda. Ale  co jeszcze sprawia, że nauka języka nie nudzi, a bawi? – Zajęcia odbywają się na plaży, na świeżym powietrzu, w przyjemniejszym otoczeniu niż w ciągu roku – mówi Olga, wychowawca na obozach.  Podczas zajęć wykorzystywane są rozmaite pomoce dydaktyczne materiały multimedialne, programy do nauki słówek, a co najważniejsze dzieci ćwiczą swoje umiejętności językowych w praktyce – dodaje.  

Obozy językowe w Polsce

Programy wakacyjnych obozów językowych są opracowane tak, by nauka była wpleciona w gry, zabawy, różnorodne projekty i zajęcia rekreacyjne. Dzieci nie są męczone długimi, nudnymi lekcjami, a wszystko odbywa się bardzo dynamicznie.

Dwa tygodnie obozu to wystarczający czas, by przełamać bariery w mówieniu i poczuć się pewnie w posługiwaniu się obcym językiem, w zabawie dzieciom przychodzi to dużo łatwiej niż w szkole – mówi David, native speaker prowadzący zajęcia na obozach językowych.

Dlaczego obozy językowe to dobry pomysł na wakacje?

Nie chodzi przecież tylko o naukę! Wyjazd na obóz nad morze, czy w góry to także świetna okazja do uprawiania sportów. Podczas obozu można wziąć udział w profesjonalnych kursach z instruktorami sportu – nad morzem można spróbować swoich sił w windsurfingu, czy żeglarstwie, a w górach we wspinaczce. To świetna okazja do odkrywania nowych zainteresowań i rozwijania sportowych pasji.

Obozy językowe w Polsce

Obóz językowy to dobry sposób na naukę języka, okazja do aktywnego wypoczynku oraz zabawy i integracji podczas wieczorów gier, konkursów i zabaw tanecznych. Każdy kto chce spędzić ciekawe wakacje, pouczyć się języka, poznać nowych ludzi powinien wybrać się podczas wakacji właśnie na obóz językowy. Oferta na lato 2016 jest bardzo różnorodna – na obozach językowych w Polsce można uczyć się angielskiego, niemieckiego, a nawet polskiego.  Nad morzem, w górach i nad jeziorami, w różnych grupach wiekowych, na różnych poziomach znajomości języka.

Szukajmy takich obozów, które współorganizują szkoły językowe – to gwarantuje wysoki poziom merytoryczny zajęć – podpowiada Marta, lektor języka angielskiego.

 Wyjazd na obóz językowy to inwestycja w rozwój i dobre połączenie przyjemnego z pożytecznym. Tak spędzone wakacje z pewnością będą należeć do udanych.

Największym organizatorem obozów językowych w Polsce jest LEKTOR Travel – oferta obozów i kolonii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.