kurs języka obcego za granicą

Obozy językowe – pomysł na wakacje?

Co robić w czasie wakacji? To pytanie zadaje sobie każdy z nas. Dlaczego by nie połączyć miłego z pożytecznym.

Zagraniczne kursy językowe czy też krajowe obozy językowe mają wiele zalet! Taka forma spędzenia wakacji może szczególnie zainteresować osoby, którym brakuje czasu na naukę w czasie tzw. roku szkolnego lub chcą aktywnie i produktywnie odpocząć.

kurs języka obcego za granicą

Dlaczego warto wyjechać na kurs językowy za granicę?

Na kurs językowy za granicę można wyjechać zupełnie samemu bez żadnego kompana z Polski. W ten sposób będziemy mieć czas aby odkryć siebie na nowo i spędzić czas z samym sobą, ale przede wszystkim da możliwość używania w praktyce języka danego kraju, zamiast polskiego.  Decydując się na samotny wyjazd będziemy bardziej otwarci na zawarcie nowych, międzynarodowych znajomości. Takie przyjaźnie są bardzo wartościowe i mogą przynieść wiele korzyści. Może swoją następną podróż odbędziesz do kraju poznanego na kursie przyjaciela?

kursy językowe za granicą
Kompetencje językowe podnoszą kwalifikacje zawodowe, konkurencyjność na rynku pracy oraz stanowią niezaprzeczalnie ogromną wartością dodaną w Twoim CV. Wpis pod nagłówkiem języki: znajomość angielskiego i francuskiego na poziomie bardzo dobrym, brzmi imponująco prawda? Dla pracodawcy również. Języka można nauczyć się w prosty i na pewno przyjemniejszy sposób w trakcie właśnie zagranicznych kursów językowych, podczas których mamy styczność z językiem 24 godziny na dobę.

Kursy językowe to także doskonały pomysł na wakacje. Osoby, które lubią zgiełk dużych metropolii, dostęp do najlepszych muzeów, wystaw oraz galerii sztuki, a także do wybitnych teatrów i wydarzeń kulturalnych mogą zainteresować kursy organizowane np. w Londynie, Nowym Jorku, Berlinie, Rzymie, Paryżu, Toronto lub Madrycie. Dla tych, którzy naukę języka chcą połączyć z rekreacją oraz wypoczynkiem na plaży w otoczeniu pięknych plaż i krajobrazów stworzone zostały kursy w Barcelonie, Alicante, Nicei i wielu innych pięknych miastach.

zagraniczne kursy językowe

Dlaczego w trakcie zagranicznych kursów językowych uczymy się szybciej?

W trakcie kursu językowego za granicą kontakt z językiem mamy zapewniony w trakcie całego naszego pobytu. Stwarza nam to wiele okazji do tego aby sprawdzić swoje obecne umiejętności podczas codziennych sytuacji takich jak na przykład zakupy w sklepie czy podczas rozmów z nowo poznanymi kursantami.

Wyjazd na zagraniczny kurs językowy umożliwia również poznanie kraju języka, którego się uczymy. Poznajemy kulturę, tradycję, zwyczaje, historię i jego mieszkańców. Taki wyjazd wzbogaca nasze w doświadczenia, poszerza horyzonty oraz otwiera na nowe kultury, znajomości i sposób widzenia oraz odczuwania świata.

W czasie zagranicznego obozu językowego jesteśmy w stanie nauczyć się znacznie więcej niż w czasie stacjonarnej nauki w szkole językowej. Miła atmosfera, profesjonalna kadra lektorska (native speakerzy lub certyfikowani lektorzy), a także intensywne ćwiczenia z naciskiem na praktyczną znajomość języków oraz naukę przez zabawę i konwersacje sprawiają, że robisz ogromne postępy! W ofercie można znaleźć kurs dopasowany do indywidualnych potrzeb: kursy podstawowe, zaawansowane, a także biznesowe przeznaczone dla ludzi w różnym wieku.

Kursy i obozy językowe za granicą pomagają w przełamywaniu barier w kontaktach międzynarodowych, a także pokonywaniu nieśmiałości i pewności siebie. W momencie, kiedy wychodzimy z własnej strefy komfortu – rozwijamy się i zdobywamy nowe, wartościowe doświadczenia. Intensywne kursy językowe są też idealnym rozwiązaniem dla wiecznie zajętych pracoholików, którzy mają niewiele czasu wolnego. Zagraniczny kurs językowy daje pewność, że czas na niego przeznaczony jest wykorzystany w 200% produktywnie, aktywnie i wartościowo.

zagraniczne kursy językowe

A Wy, jakie macie doświadczenia z wyjazdów na zagraniczne obozy językowe?

Czekamy na Wasze refleksje i opinie.

One Reply to “Obozy językowe – pomysł na wakacje?”

  1. Zależy od punktu widzenia. Warto rzucić się na głęboką wodę i uczyć się w gronie międzynarodowym bez osób z Polski. Wtedy jesteśmy „zmuszeni” mówić wyłącznie np. po angielsku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.