Zacznij naukę języka już teraz – skorzystasz na tym podczas wakacji!

Kolejne wakacje przed Tobą

To oczywiste, że znajomość języków obcych przydaje się podczas zagranicznych wycieczek. Pytanie brzmi: jak wielu z Was w tym roku albo zrezygnowało z wyjazdu, albo nie czuło się komfortowo za granicą właśnie z powodu bariery językowej? Jeśli jesteś jedną z takich osób, może pora pomyśleć o następnych  wakacjach i już teraz zapisać się na kurs językowy?

Górskie wędrówki
Wakacje w górach

Nie musisz mówić biegle

Nie daj sobie wmówić, że aby rozmawiać w jakimś języku, trzeba najpierw osiągnąć w nim biegłość. Dwa semestry kursu językowego wystarczą, aby opanować słownictwo na tyle, żeby móc turystycznie podbijać świat. Warto w tym czasie skupić się na utrwaleniu podstaw i opanowaniu podróżniczego słownictwa. Na wakacjach nie musisz dyskutować o fizyce kwantowej, lecz po prostu radzić sobie w codziennych sytuacjach.

HELLO in eight different languages
Nie trzeba perfekcyjnie znać języka, aby się porozumieć

Jedz dokładnie to, co chcesz

Po raz kolejny możesz za granicą wskazać palcem na stronę i nerwowo się uśmiechać, podczas gdy kelner czyta, na co masz ochotę. Wszyscy jednak wiemy, że najlepsze restauracje to te, do których chodzą mieszkańcy, a nie turyści. Wystarczy poznać kilka słów i zwrotów, aby uniknąć nieporozumień i wnikliwie poznać kuchnię danego kraju. Podobnie jest z pytaniem o drogę lub nocleg – już podstawowa znajomość języka pozwala zaoszczędzić dużo czasu i pieniędzy. Wszystko to można spożytkować na przyjemności.

tlum

Zdobywaj doświadczenia razem z mieszkańcami

Dla niektórych podróżników ważnym elementem wyjazdu jest kontakt z mieszkańcami danego kraju. Faktycznie, mogą oni bardzo pozytywnie wpłynąć na nasze wakacyjne doświadczenia – swoją pomocą lub po prostu ciekawą rozmową w barze. Na zagranicznych wakacjach kontakt z obcokrajowcami jest na wyciągnięcie ręki. Warto z tego skorzystać i otworzyć się na nowe kultury, aby mieć co wspominać poza pogodą i zabytkami.

wakacje

Warto podjąć decyzję już teraz

Wielkie projekty, takie jak wakacje, wymagają czasem odpowiedniego planowania. Takie sprawy jak wybór miejsca, przelotu czy hotelu często planuje się wcześniej. Warto też z wyprzedzeniem pomyśleć o kwestii porozumiewania się na miejscu. Podczas miesięcy dzielących nas od kolejnego lata można zrobić bardzo dużo, aby kolejny wyjazd był niezapomnianym przeżyciem!

Jeżeli Twoja decyzja jest na tak, przejrzyj kursy językowe i zacznij działać.

Na rozgrzewkę garść słownictwa związanego z podróżowaniem:

2 Replies to “Zacznij naukę języka już teraz – skorzystasz na tym podczas wakacji!”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.