Najlepsze włoskie filmy – poczuj się jak we Włoszech!

Włochy są jednym z najpiękniejszych krajów. Wyróżniają się niepowtarzalnymi krajobrazami, południową aurą, ciekawą kulturą, doskonałą kuchnią oraz przemiłymi ludźmi. Słyną również z kultury, mody oraz sztuki. Ten kraj jest pełen sprzeczności, możemy go podzielić na elegancką i bogatą północ oraz sielskie i klimatyczne południe.  Jeśli jeszcze nie byłeś we Włoszech, dzięki naszej propozycji filmów poznasz i zatopisz się na moment w tym pięknym świecie, jeśli byłeś, na pewno z ochotą powrócisz tam jeszcze nad chwilę.  Zatem zaparz swoją ulubioną herbatę i wygodnie umość się w wygodnym fotelu…zapraszamy na seans!

Jednym z obowiązkowych filmów do zobaczenia, którego akcja toczy się w Rzymie są „Rzymskie Wakacje” ze zjawiskowo piękną Audrey Hepburn i przystojnym Gregorym Peckiem. To właśnie między innymi dzięki temu filmowi Rzym stał się bardzo popularny, a Schody Hiszpańskie, Koloseum, czy Usta Prawdy jednymi z popularniejszych atrakcji turystycznych.

https://www.youtube.com/watch?v=i3qnLPVBdWM

Życie jest piękne (La vita è bella)

Film genialnego (i oskarowego) Benigniego jest niezwykłym połączeniem gatunku komedii z dramatem, który pokazuje w jaki sposób można sprawić, że czyjeś życie będzie lepsze. Akcja, która rozgrywa się we Włoszech jest obrazem okrutnej epoki Holocaustu oraz walki dobra ze złem. Naprawdę warto zobaczyć!

Teraz coś znacznie lżejszego, idealnego na sobotnie popołudnie! „Turysta” Film na pewno nie jest dziełem pod względem artystycznym, ani filmem szpiegowskim do jakiego pretenduje, jednak może stanowić idealne odprężenie. Zobaczymy w nim ciekawą akcję, piękna Angelinę Jolie oraz fantastyczną Wenecję.

Kolejną ekranizacją pokazującą Rzym to „Zakochani w Rzymie” (To Rome With Love). To jeden z filmów z cyklu Woody’ego Allena traktujących o europejskich miastach. Zobaczymy w nim kilka miłosnych perypetii i dobrą hollywoodzka obsadę m.in. Penelope Cruz oraz Aleca Boldwina. Film jest refleksyjny, zabawny, pełen specyficznego poczucia humoru Allena i oczywiście ukazujący najpiękniejsze rzymskie miejsca i zabytki.

https://www.youtube.com/watch?v=dZcip9HY1Pw

<p

„Malèna”, grana przez Monice  Bellucci jest jednym z bardziej wzruszających filmów. Akcja toczy się w słonecznej Sycylii w okresie faszyzmu. Historia opowiada o młodym chłopcu zafascynowanym piękną kobietą, cieniu wojny oraz miejskim włoskim życiu.

https://www.youtube.com/watch?v=eawXms1mY7M

„Ukryte pragnienia” (Io ballo da sola)

W tym filmie Toskania ukazana jest jako miejsce idealne: klimatyczne, słoneczne, zachwycające krajobrazem i widokami, dobrą kuchnią, kamiennymi domkami oraz sielskim życiem. 19-letnia Amerykanka Lucy, w której postać wcieliła się Liv Tyler przybywa do Toskanii, aby odkryć korzenie swojej matki. To fantastyczny film pełen napięcia, zagadek oraz miłości.

„Słodkie życie” (La Dolce vita)

To czarno-biała ekranizacja z 1960 roku w reżyserii Federica Felliniego. Film uważany jest za jeden z najlepszych w historii światowej kinematografii. Historia opowiada o 7 dniach życia dziennikarza oraz poszukiwaniu miłości i sensu życia. To właśnie w tej ekranizacji powstała jedna z najbardziej znanych scen Anity Ekberg – kąpiel w fontannie Di Trevi.

Z filmów takich jak np. „Życie jest piękne” możemy uczyć się języka – podchwycić konstrukcje językowe oraz nauczyć się nowego słownictwa. Natomiast dzięki filmom takim jak „Malena” czy „Rzymskie Wakacje” możemy przenieść się do włoskiej rzeczywistości, podziwiać inny świat, kulturę oraz poznać historię kraju.

One Reply to “Najlepsze włoskie filmy – poczuj się jak we Włoszech!”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.