Marzenia językowe są do spełnienia.

Każdy z nas ma marzenia. Każdy za pomocą swojej wyobraźni rysuje w głowie obrazy, które mają stać się rzeczywistością. Marzenia mają to do siebie, że nigdy nie spełniają się same. To, co będziemy mieć i to, ile wymarzonych rzeczy się urzeczywistni, zależy od nas samych.

Najważniejsze jest, żeby każde marzenie było jasno sprecyzowane: co chcę osiągnąć, jak to zrobię, kiedy. Jeżeli mamy jasno określoną drogę do celu, zdecydowanie łatwiej jest ten cel osiągnąć.

Wielu ludzi bardzo szybko się zraża, szybko rezygnuje. Dzieje się tak, ponieważ ludzie mają tendencję do myślenia, że jeśli czegoś chcemy to po jednej/dwóch próbach osiągniemy oczekiwane rezultaty. Niestety tak nie jest.

Marzyciel

Bardzo wielu ludzi marzy o tym, by płynnie i swobodnie komunikować się w wybranym języku. Wydaje im się, że wystarczy nauczyć się kilku słów, kilku gramatycznych zasad i już komunikacja stanie się szybka i łatwa.

Nauka języków nie jest prosta. Wymaga zaangażowania, czasu, cierpliwości i treningów, bo w końcu trening czyni mistrza. Jak więc nie zrazić się i uczyć, kiedy piąty raz wałkuje się te same zwroty, a one ulatniają się z głowy w tempie ekspresowym? Przede wszystkim trzeba mieć plan. Zarówno w marzeniach językowych, jak i każdych innych plan jest najważniejszy. Trzeba realnie określić czas, kiedy jestem w stanie osiągnąć zamierzony cel. Realnie, czyli biorąc pod uwagę codzienne obowiązki, ilość wolnego czasu i nasze wszystkie zajęcia. Ile jestem w stanie poświęcić czasu na naukę języka? Pamiętajmy, że tydzień ma 168 godzin, więc nie powinniśmy mieć problemu, by kilka z tych godzin poświęcić na naukę.

plan marzenia

Kolejny krok do sukcesu to sprecyzowanie, gdzie się będę uczyć. W domu? Czy starczy mi sił, determinacji i motywacji, by samodzielnie siadać nad materiałami do nauki i skrupulatnie wypełniać czas wyłącznie językiem? Jest to trudne, zdecydowanie łatwiej zmotywować się do nauki, gdy mamy opłacony kurs i wiemy, że trzeba na niego chodzić. To zupełnie jak z siłownią – rozpoczęcie treningów w domu jest trudne, łatwiej zacząć ćwiczyć, gdy ma się wykupiony karnet na siłownię. Na kursach językowych spotkamy specjalistów. Lektorów, native speakerów, ludzi, którzy nie tylko świetnie posługują się językiem, ale wiedzą, jak nam pomóc, żeby nam było łatwiej osiągnąć rezultat. W spełnianiu marzeń dobrze, gdy jesteśmy na tyle silni, że potrafimy iść po nie sami. Jeszcze lepiej, gdy mamy przy sobie ludzi, którzy w nas wierzą, dają wskazówki i mogą nam pomóc. Wybierając dobrą szkołę językową możemy liczyć na wsparcie merytoryczne, ale też psychologiczne.

Po podjęciu decyzji, czas zabrać się do rzeczy. Zapisać się na kurs lub zgromadzić odpowiednie materiały naukowe, które umożliwią przyswajanie języka. Następną rzeczą, jaką należałoby zrobić to ustalić datę rozpoczęcia. Wtedy zaczynam, wtedy będę mieć takie i takie efekty, np. za 2 miesiące swobodnie porozmawiam po angielsku o tym, jak wyglądał mój poprzedni dzień. Takie jasne postanowienia znacznie ułatwiają drogę do spełnienia marzeń, ponieważ łatwiej jest nam wtedy zapanować nad sytuacją i zaplanować każdy krok.

nauka

W drodze po marzenia, każdy powinien wiedzieć, że mamy prawo do popełniania błędów i potknięć. Powszechne jest stwierdzenie, że nie ważne ile razy się upada, ważne ile razy się wstaje. Wiadomo, każdy ma momenty słabości, myśli sobie, że to może się nie udać, że jest za trudno. Wtedy warto pomyśleć o ludziach, którzy zrealizowali już marzenia, takie jak nasze. Byli takimi samymi ludźmi, nie dostali w prezencie wysportowanej sylwetki ani umiejętności komunikowania się w wielu językach. Za tym wszystkim stoi ciężka praca. A ludzie widząc tylko efekty, myślą, że można szybko je osiągnąć.

sukces

Najważniejsze jest to, by się nie poddawać, by rzetelnie realizować swoje postanowienia i być konsekwentnym. Jeśli zaczniesz działać dzisiaj, to za pół roku zobaczysz spore rezultaty. Jeśli nie zaczniesz, za kilka miesięcy będziesz żałować i myśleć, że gdybyś wtedy zaczął, dziś byłbyś przynajmniej w połowie drogi do efektów. Marzenia są po to, by je spełniać, by cieszyć się z tego, że nam się udało. W miejsce zrealizowanych marzeń pojawią się nowe, a my cały czas będziemy mieli po co iść do przodu. Trzeba tylko wiedzieć, że choćby nie wiadomo jak trudno było, na końcu zawsze czeka efekt.

Początek roku do doskonały moment na rozpoczęcie nauki języka >> Tutaj poczytasz o kursach językowych

Naukę można także zacząć także w czasie wakacji , w miłej letniej atmosferze na kursach wakacyjnych, czemu nie 🙂

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.