Malta

Kulturalnie i ze smakiem

To już ostatnie nasze dni na Malcie. Wyjazd podsumuję następująco, w młodzieżowym stylu – awesome!

Nie tylko przez 2 tygodnie miałem ciągły kontakt z językiem, ale też wypoczywałem, zwiedzałem piękną wyspę i spędzałem cudowne chwile w doborowym towarzystwie. Wspomnienia zostaną mi na długo, a nabyte umiejętności lingwistyczne, zamierzam bardzo konsekwentnie rozwijać po powrocie. Być może w przyszłym roku zdecyduję się powtórzyć maltańską przygodę, wybierając kurs językowy dla zaawansowanych.

Żeby zderzenie z NIEśródziemnomorską rzeczywistością nie było zbyt szokujące 🙂 dzisiaj odważyłem się i sprawdziłem służbowego maila. W firmie panuje spokój i wszystko się kręci tak, jak powinno, a dodatkowo czekała na mnie miła niespodzianka od kontrahenta – w ramach podziękowania za udaną współpracę, otrzymałem zaproszenie na tegoroczny Przegląd Piosenki Aktorskiej. Anna jeszcze nic o tym nie wie, ale jestem przekonany, że jako amatorka muzyki Edith Piaf oraz Jacquesa Brel’a, będzie zachwycona. Dawno nie gościliśmy na Przeglądzie, bo o tej porze roku zazwyczaj byliśmy za granicą. Muszę jednak przyznać, że jestem bardzo ciekawy interpretacji piosenek klasyków przez aktorów młodego pokolenia. Aż trudno uwierzyć, że w tym roku odbędzie się już 34 edycja jednego z najważniejszych wrocławskich wydarzeń kulturalnych, którego historia sięga lat siedemdziesiątych. Będziemy mieli okazję zobaczyć spektakl „Niekoniecznie jest źle”, w którym wielu polskich aktorów, w tym bardzo lubiany przez nas Mariusz Kiljan, będzie śpiewać piosenki rockowego poety – Lecha Janerki. Wybieramy się także na benefis Aliny Janowskiej oraz koncert „Zawsze gorzej może być” – interpretacje piosenek Jerzego Wasowskiego, pochodzących głównie z Kabaretu Starszych Panów.

Ale to dopiero za tydzień. Póki co zabieram Annę na uroczystą kolację z okazji Dnia Kobiet. Lokalna kuchnia bardzo przypadła nam do gustu i moja żona już zapowiedziała, że w domu podejmie próbę przygotowania Qargħa Bagħli Mimli, czyli zapiekanych cukinii faszerowanych mięsem. Ja natomiast zamierzam poczynić pewne kroki w celu uzupełnienia naszych domowych zapasów wina – tutejsze trunki z pewnością wpisują się w bardzo smakowity śródziemnomorski obraz:)

Artur.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.