Caroline-de-Maigret

Dlaczego Francuzki są szczupłe?

Parisenne

We Francji stopień otyłości jest nie wielki, a Francuzki uchodzą za najszczuplejsze, najzgrabniejsze i najelegantsze kobiety Europy. Jak one to robią?

Caroline-de-Maigret

Dlaczego Paryżanki są takie szczupłe

Dieta

Francuzki wierzą w dobrą jakość oraz umiar. To stwierdzenie pasuje zarówno do zawartości ich szafy oraz tego co mają na talerzu. Nigdy nie zjedzą w pośpiechu pączka z supermarketu. Wolą celebrować długie i wartościowe posiłki z bliskimi przy stole.

Wybierają małe talerze, ponieważ zmieści się na nich mniej jedzenia, ale także sprawiają wrażenie, że jest go więcej. Dla Francuzek posiłki są bardzo ważne, nie jedzą ich mechanicznie przed telewizorem, zawsze spożywają je przy eleganckim i ładnie zastawionym stole. Celebrują każdy kęs, nie spieszą się i wolno przeżuwają. Jedzą zdrowo. Francuzki nie tolerują sztucznego jedzenia. Zaopatrują się w produkty naturalnego pochodzenia, warzywa kupują u znanego rolnika, a sery i ryby na swoich ulubionych i sprawdzonych targach. Posiłki przygotowują z namaszczeniem i w małych ilościach. Wyznają zasadę, że od stołu należy wstać z lekkim niedosytem, ponieważ sygnał do mózgu, że jesteśmy już najedzeni dochodzi dopiero po ok 15 minutach.

Dlaczego Francuzki są szczupłe

 

Francuzki zawsze podają posiłki w pięknej oprawie estetycznej i na eleganckiej zastawie. Dekorują talerze warzywami i przyprawami. Musi być ładnie!

Jedzenie we Francji jest częścią kultury i życia towarzyskiego. Francuzi kolacje najczęściej jedzą w restauracjach lub przygotowują je u siebie w domach. Jedzą wspólnie z rodziną lub przyjaciółmi, rzadko sami.

luch w Paryżu

Na doskonałą sylwetkę Francuzek wpływa zbilansowana dieta oraz regularne posiłki, które spożywają 3 – 4 razy dziennie. Dzień zaczynają od słodkiego i pożywnego śniadania. Może to być owsianka lub słodka bułeczka z konfiturą albo croissant. Węglowodany można jeść rano bezkarnie, ponieważ bez problemu zostaną strawione w ciągu całego dnia. Należy ich się wystrzegać wieczorem, ponieważ wtedy mogą odłożyć nam się w biodrach.

Jeśli kawa, to tylko czarna, bez kalorii. Caffe Latte z bitą śmietaną to jest kilkaset kalorii!

Dlaczego Francuzki nie tyją

Francuzki za nic w świecie nie zrezygnowałyby z pieczywa! Nie wierzą i wyśmiewają wszystkie diety cud! Jedzą wszystko, ale w małych porcjach. Kochają pieczywo, ale nie znoszą złych wypieków. Dlatego swoje ulubione słodkie bułki, magdalenki, rogaliki oraz bagietki kupują w sprawdzonych piekarniach.

W godzinach 12:00 – 14:00 Francuzi wszystko rzucają i jedzą lunch, który jest dla nich święty. Najczęściej decydują się na coś lekkiego np. sałatkę lub rybę i grillowane warzywa. Podwieczorek zazwyczaj spożywa się ok. godziny 16. Może to być słodka przekąska np. Creme Brulee, makaroniki, tarta, beignets, czyli smażone ciasto. Popularnym francuskim daniem jest quiche. Jest to francuska odmiana pizzy. Ale je się tylko jeden trójkącik!

makaroniki francuskie słodycze

Francuzki bardzo lubią sery, wino i słodkie wypieki. Mimo to nie tyją. Dzieje się tak ponieważ wino ograniczają do dwóch kieliszków, a sera jedzą kilka plasterków. Jeśli dodamy go do potraw np. sosów lub zup, to zjemy go wtedy dużo (jest bardzo kaloryczny!), a nie posmakujemy prawidłowo i odpowiednio nie nacieszymy nim podniebienia.

Francuzki nie podjadają między posiłkami! Publiczne podjadanie np. chipsów jest uznawane za brak klasy i elegancji. Lepiej jeść regularnie, zdrowo i smacznie. Produkty powinny być najlepszej jakości, a jedzenie tak pyszne, aby każdy kęs sprawiał radość. Należy pamiętać o tym aby kochać swoje ciało i szanować organizm.

Ruch

Francuzki nie lubią pocić się na siłowni. Zamiast tego wybierają przebywanie na świeżym powietrzu. Dostrzegają też okazję do spalenia dodatkowych kalorii wszędzie tam gdzie jest to możliwie. I w ten sposób wysiadają przystanek wcześniej, aby zrobić sobie krótki spacer. Starają się nie korzystać z windy i zamiast tego wybierają schody. Bardzo często Francuzki rezygnują z komunikacji miejskiej i przemieszczają się rowerem. Najczęściej chodzą w płaskich butach: baletkach, mokasynach i loafersach. Dzięki czemu mogą pozwolić sobie na długie i częste spacery!

Paryżanka

Jeśli styl życia Francuzek uznajesz za fascynujący i chcesz jego elementy wprowadzić do swojego trybu życia zacznij od nauki języka! Znajomość francuskiego ułatwi Ci podróżowanie po Francji oraz pomoże zrozumieć kulturę i tradycję tego kraju. Nawet podstawy francuskiego umożliwią Ci zamówienie kawy w restauracji lub zapytanie Francuza o drogę do Montmartre.

Znajomość francuskiego umożliwi Ci także czytanie La Monde oraz obejrzenie filmów Godarda w oryginale. Ponadto łatwiej Ci będzie zaimponować nowo poznanym francuskim znajomym oraz utrzymać z nimi kontakt po Twoim wyjeździe z Francji. Francuski jest bardzo ważnym językiem. Umożliwia studiowanie na wielu prestiżowych uniwersytetach. Jest także jednym z oficjalnych języków Unii Europejskiej, posługuje się nim 22 milionów osób w 32 krajach na 5 kontynentach.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.