Nauka języków obcych – czas do szkoły

Lato, lato i po lecie. Było fajnie, te nasze podróże i wypady były całkiem przyjemne, ale już czas na powrót do rzeczywistości.

Praca, obowiązki czyli szare życie, ale zawsze warto je trochę pokolorować swoimi i wspomnieniami i marzeniami.Przecież już za rok znowu lato, a przed nami zima, a zima to czas na białe szaleństwo, no ale na to trzeba jeszcze poczekać.

Póki co uczniowie w tym tygodniu poszli do szkoły, a my razem z Anną też musimy pomyśleć o szykowaniu naszych tornistrów. Tak dobrze nam szło przed wakacjami z językami obcymi, no a w czasie lata udało nam się trochę poćwiczyć w języki praktyce.To nas uskrzydliło i pokazało, że te nasze wysiłki nie poszły na marne. Przy okazji wyszły jednak pewne luki, które przydałoby się uzupełnić.

Zauważyłem, że będąc na angielskim na poziomie B1, tak się teraz nazywa poziom średnio-zaawansowany, nie mam już problemu z komunikacją. Faktycznie podczas wyjazdu do Amsterdamu mogłem dogadać się w każdej sytuacji. Pamiętam, że Bartek bardzo mnie chwalił , czułem się z tym super.

Całkiem dobrze mi szło niezależnie od tego czy rozmawiałem z biznesmenem czy sprzedawcą biletów.Tylko należy zadać pytanie, co to znaczy dogadać się , przecież można to zrobić też innymi sposobami, podpierając się przy tym np. gestami czy mimiką. No ze mną na tym poziomie nie jest już tak źle , mówię całkiem przyzwoitymi zdaniami.

To w czym takim razie tkwi problem ? Tutaj pojawia się moja natura perfekcjonisty, chciałbym mówiąc po angielsku, wyrażać wszelkie niuanse i powiedzieć, to co powiedziałbym po polsku. Wtedy mamy do czynienia z przepaścią.Jednocześnie ciężko mi się zmobilizować do dalszej intensywnej nauki, skoro umiem załatwić różne sprawy. Kwadratura koła.

Mój lektor jeszcze przed wakacjami faktycznie potwierdził, że ludzie na moim poziomie tak mają, nie czują że robią postępy i wydaje im się, że stoją z nauką w miejscu. .

Ale ja, jak na perfekcjonistę przystało, nie poddam się tak szybko. Czas więc na spakowanie przyborów szkolnych.

Artur.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.