dokumenty aplikacyjne po angielski

Jak napisać cv i list motywacyjny po angielsku

W przypadku, gdy szukamy pracy za granicą lub w Polsce, w międzynarodowej firmie,  musimy wysłać cv  oraz list motywacyjny w języku angielskim.
Przygotowaliśmy dla Was kilka porad, dzięki którym bez problemu stworzycie dokumenty aplikacyjne i zostaniecie zaproszeni na rozmowę rekrutacyjną!

list motywacyjny po angielsku

CV po angielsku

Charakteryzuje się podobnymi zasadami do cv pisanego w języku polskim. Nie powinno przekraczać dwóch stron A4, musi zawierać zwięzłe informacje o Twoim doświadczeniu zawodowym, umiejętnościach oraz wykształceniu, a także klauzulę: I hereby authorize you to process my personal data included in my job application for the needs of the recruitment process in accordance with the Personal Data Protection Act dated 29.08.1997 (uniform text: Journal of Laws of the Republic of Poland 2002 No 101, item 926 with further amendments)

Pamiętaj o tym, aby nigdy w cv nie kłamać, ponieważ pracodawca bez problemu może zweryfikować wszystkie informacje.
Nie rozpisuj się za bardzo, podaj najważniejsze informacje – resztę dopowiesz w czasie rozmowy.

 

Elementy cv po angielsku

Personal details – w tej sekcji podaj swoje dane kontaktowe: e-mail address, date of birth.

Education – wpisz nazwę uczelni jaką ukończyłeś. Stopnie naukowe podaj od najniższego do najwyższego np.:

10.2011 – 06.2013
Univeristy of Wroclaw, Polish philology
Pre-school education and elementary education – Master’s degree
10.2008 – 06.2011
University of Wroclaw, Polish philology
Social care pedagogy – Bachelor’s degree

Work experience – opisz w jaki sposób wyglądało Twoje zatrudnienie. Wyszczególnij nazwę pracodawcy, obejmowane stanowisko oraz Twoje obowiązki.

Przykład

03.2014 – 04.2015 NAZWA FIRMY
Stanowisko
Obowiązki
Qualifications and additional skills – w tej części zaprezentuj swoje umiejętności twarde takie jak na przykład obsługa konkretnych programów oraz znajomość języków obcych, a także miękkie: umiejętność pracy w grupie, pod presją czasu oraz z deadlinami.

Interests – zaprezentuj się z ciekawej strony i napisz co Cię interesuje! Jeśli starasz się o stanowisko PR specialist, jest oczywiste, że interesuje Ciebie PR oraz marketing, ale zamieść również informacje o swoich pozostałych interesujących hobby, takich jak np.jazda konna, podróże, czy fotografia.

List motywacyjny  – cover letter

List motywacyjny jest uzupełnieniem Twojego cv i możliwością, aby lepiej zaprezentować swój profil pracodawcy. Korzystaj ze wzorów listów pod względem formy, jednak popracuj nad treścią. Musi być indywidualna i niepowtarzalna. Nie wysyłaj z lenistwa tego samego zestawu dokumentów aplikacyjnych do każdej firmy. Dostosuj je do konkretnego stanowiska.
liście motywacyjnym po angielsku przede wszystkim musisz zachęcić pracodawcę do siebie oraz odpowiedzieć na pytania dlaczego starasz się o daną posadę i co czyni Ciebie najlepszym kandydatem. List powinien zmieścić się na jednej stronie A4 i być napisany językiem oficjalnym.

Co zamieścić w liście motywacyjnym po angielsku:

1. Twoje dane kontaktowe w lewym górnym rogu oraz dane pracodawcy w lewym górnym rogu.
2. Rozpoczęcie, w którym piszesz dlaczego aplikujesz na dane stanowisko oraz skąd dowiedziałeś się o ogłoszeniu, na które aplikujesz.
3. W rozwinięciu (kolejnym akapicie) udowadniasz, że Twoje doświadczenie zawodowe oraz umiejętności czynią Ciebie idealnym kandydatem. Podaj konkretny np. dzięki temu, że znam bardzo dobrze język hiszpański jestem w stanie bez problemu nawiązywać kontakty z klientami z zagranicy.
4. Zakończenie – wyraź nadzieję spotkania i przedstawienia swojej osoby lepiej w czasie rozmowy rekrutacyjnej i złóż własnoręczny podpis.Podpisz list

Yours faithfully,

(imię i nazwisko)

cv po angielsku

 

Tutaj znajdziesz wzory cv oraz listów motywacyjnych.

 

One Reply to “Jak napisać cv i list motywacyjny po angielsku”

  1. Zapraszamy do lektury kolejnych artykułów, które mamy nadzieje pomogą w nauce i używaniu  języków w praktyce.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.