5 pomysłów na językowe wakacje

Na dworze coraz cieplej, ptaki pięknie śpiewają, słońce wdziera się przez okna do każdego mieszkania, przyroda rozkwita, drzewa i kwiaty ujmują zapachem wiosny i lata. W takiej atmosferze coraz trudniej się skupić w biurze lub na zajęciach. Wakacje, odpoczynek i zabawa już nam w głowie!

Jako Szkoła Językowa najbardziej polecamy językowe wakacje! To fantastyczne połączenie rozrywki i odpoczynku z nauką. Regenerujemy siły i w przyjemny oraz wyjątkowo łatwy sposób przyswajamy wiedzę. Na takie wakacje nie obowiązuje żaden limit wiekowy, za to istnieje całe mnóstwo opcji do wyboru.

  1. Obozy językowe

To opcja, która szczególnie zainteresuje dzieci oraz młodzież. Obozy organizowane są w Polsce i za granicą. W czasie wyjazdu obozowicze uczą się języka, ale także mają mnóstwo czasu na rozwijanie własnych zainteresowań. W ofercie biur podróży można znaleźć między innymi obozy sportowe i artystyczne. Dzieciaki rozwijają kompetencje językowe pod okiem najlepszych lektorów, a także biorą udział w licznych zabawach i dodatkowych kursach np. wspinaczki, tenisa, windsurfingu, nurkowania czy żeglarstwa.

kurs języka obcego za granicą

  1. Kursy językowe

Z tej opcji mogą skorzystać zarówno dorośli jak i młoderzesz naukę języka zupełnie na serio, taki rodzaj wakacji to spełnienie Twoich marzeń. Uczysz się intensywnie i eksplorujesz kulturę oraz obyczaje kraju, języka którego się uczysz. A dodatkowo masz mnóstwo czasu aby zwiedzać, brać udział w wydarzeniach i wyjściach kulturalnych, poznajesz masę osób i co najważniejsze korzystasz z języka bez przerwy! Możesz wybrać się na zagraniczny kurs językowy do najciekawszych krajów Europy, pomieszkać tam przez kilka tygodni, poczuć się jak mieszkaniec Paryża, Londynu czy Rzymu. Program kursu językowego skonstruowany jest w taki sposób, że robisz duże postępy, w bardzo krótkim okresie czasu. Zwiedzasz świat i nawiązujesz interesujące znajomości, które mogą zaowocować kolejnymi podróżami oraz zmuszają Cię do korzystania z języka obcego w codziennych sytuacjach.

 

  1. Półkolonie językowe

To świetna opcja dla dzieci i młodzieży, która nie obciąży żadnego portfela. Dzieciaki codziennie uczą się języka, ale także mają czas na liczne zabawy, wycieczki, zajęcia artystyczne, muzyczne, taneczne i wiele innych.

  1. Eurotrip

Zbierz paczkę znajomych i wspólnie wybierzcie się na wycieczkę po naszym kontynencie. Taka wyprawa wymaga logistycznego przygotowania oraz dobrego planu. Odpowiednio wcześnie kupcie bilety (Ryanair, Wizzair – tanie linie lotnicze) lub specjalny bilet kolejowy i w drogę! Inspiracji oraz informacji o tanich biletach oraz noclegach warto szukać na stronach: Mleczne Podróże, Loter o Fly4Free. W trakcie takiej wycieczki można zwiedzić najważniejsze stolice Europy: Paryż, Londyn, Madryt, Rzym, Lizbonę i wiele innych. Zaletą eurotripu jest jego intensywność, ciekawe smaki i kuchnia oraz urozmaicone widoki. Mamy okazję korzystać z wielu różnych języków, sprawdzić swoje umiejętności językowe, nawiązać nowe znajomości, oraz doskonale się bawić i przeżyć świetną przygodę.

grecja9

  1. Daleka podróż

A może w tym roku w końcu zaszalejemy i wybierzemy się gdzieś naprawdę daleko? Ameryka, Australia, Azja? Uczysz się jakiegoś egzotycznego języka? Chiński lub japoński? Poznaj kulturę języka, którego się uczysz. Sprawdź na własne oczy jak wyglądają obyczaje i kultura tego kraju, spróbuj jego kuchni i nawiąż nowe przyjaźnie. Warto także w końcu wybrać się do Stanów Zjednoczonych, większość z nas zna język angielski. Kultura amerykańska towarzyszy nam od urodzenia: słuchamy amerykańskich piosenek i oglądamy Hollywoodzkie filmy. Fajnie by było przeżyć lato w Stanach i spróbować  prawdziwie amerykańskiego hamburgera!

Zobacz więcej;

Kursy językowe wakacyjne w mieście

Obozy językowe

Półkolonie językowe

Zagraniczny kurs językowy

3 Replies to “5 pomysłów na językowe wakacje”

  1. Byłem na obozie językowym w Holandii i bardzo go miło wspominam. Nauka języka na takim obozie przychodzi dużo szybciej niż w tradycyjnej szkole. Zdecydowanie polecam!

    1. Najlepiej sprawdza się nauka języka w jego ojczyźnie. Podobnie obecnie wielkim zainteresowaniem cieszą się kursy polskiego w Polsce. Nasz język stał się dla wielu bardzo potrzebnym językiem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.