angielski

Weź swój angielski pod lupę !

Każdy wie , że dzisiaj posługiwanie się angielskim to podstawa dla wszystkich osób , które chcą czuć się swobodnie we współczesnym świecie.

Tak, jak kiedyś łacina czy francuski, dzisiaj angielski to lingua franca.

2_1

Jest to język – narzędzie do porozumiewania się między różnymi nacjami, pozwala na komunikację na całym świecie.

Są dalej takie miejsca, gdzie „tubylcy” nie garną się co prawda do nauki żadnego języka obcego, zawsze jest jednak minimalna choć szansa, że ktoś zna przynajmniej parę słów po angielsku.

Angielski naprawdę bardzo dużo ułatwia w czasie podróży i w życiu codziennym, pozwala tez na lepszą i ciekawszą pracę.

Warto więc wziąć swój angielski pod lupę jak najszybciej !

Zadaj sobie pytanie , na jakim poziomie znasz aktualnie ten język.

Wcale nie musisz znać go biegle, aby korzystać z jego walorów.

Poziom komunikacyjny, czyli ok A2 zgodnie z tzw. poziomami europejskimi, pozwala już na całkiem swobodne poruszanie się w życiowych sytuacjach.

Możesz zamówić jedzenie w restauracji i nie umrzeć z głodu, możesz dogadać się w recepcji hotelu i wypełnić formularze, możesz zrobić zakupy w realu i w sklepie internetowym.

restauracja za garnicą

Dowiesz się także, kiedy otwarte jest muzeum , ile kosztują bilety na koncert, zrozumiesz instrukcje i katalogi turystyczne z bajkowymi wyjazdami.

Jeśli chcesz poruszać się w angielskim jeszcze swobodniej: dyskutować , czytać książki i gazety, zabłysnąć przed pracodawcą lub znaleźć lepszą pracę dobrze jest dojść do poziomu B1 czy B2.

Taki poziom jest jednak całkiem realny, gdyż podczas nauki języka apetyt rośnie,  jak w miarę jedzenia.

Jeśli widzisz , że umiesz porozumieć się w prostych sytuacjach, dalszy postęp jest całkiem realny i daje wiele przyjemności i frajdy.

Jednocześnie pamiętaj, znajomość tego języka to naprawdę mus, bez niego wiele tracisz, a nauczenie się angielskiego nie jest trudne, potrzebna jest tylko decyzja i działanie.

Na końcu czeka jednak realna, namacalna przyjemność i realizacja marzeń.

dream 2

Warto spróbować, aby czuć się na luzie podczas zagranicznych wojaży i na co dzień.

Pamiętaj angielski jest Ci potrzebny tu i teraz , jeśli masz chwilę sprawdź od razu na czym stoisz.

-> Wypełnij test online -> od razu dostaniesz wynik i zobaczysz,  jak wygląda Twój angielski w tym momencie!

Nie czekaj , weź swój angielski pod lupę od zaraz !

 

Już wkrótce artykuł , co oznaczają tajemnicze literki i cyferki od A1 do C2

2 thoughts on “Weź swój angielski pod lupę !

  1. Angielskiego uczę się już od przedszkola. Uważam, że języki obce to najlepsze zajęcia pozalekcyjne 😉 i świetne hobby! Szkoda tylko, że np. w londyńskich sklepach czasem łatwiej jest się porozumieć po polsku niż po angielsku 😀

  2. Pamiętam, jak na studiach w pół roku doszłam z poziomu a2 do swobodnego b1 a może i więcej, bo mi zależało na dobrym wyniku egzaminu. Wcześniej przez wiele lat edukacji szkolnej tkwiłam na ledwo a1-a2. Dopiero pod koniec szkoły się za to wzięłam i zmieniłam metody. Dzięki językom ale i kursom można dostać lepszą pracę i fajniej jest ogólnie więcej wiedzieć i rozumieć. Aktualnie uczę się sama, za darmo, np uczę się z internetu dalej angielskiego, o tym czym są i inne takie, zamierzam się wziąć za norweski, trochę wiedzy z IT.. Wiedza jest potęgą! 🙂

    Pozdrawiam

Leave a Reply

Your email address will not be published.